Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Arda Turan-Berkay davası ertelendi30.1.2019 12:59:00
Arda Turan ile Berkay arasındaki dava bugün görülmeye başlandı. Arda Turan'ın 12,5 yıla, Berkay Şahin'in ise 2 yıla kadar hapsi istenen dava 19 Haziran'a ertelendi.

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay’ı darp ettiği iddialarına ilişkin açılan davanın görülmesine bugün başlandı. Arda Turan’ın 12,5 yıla, Berkay Şahin’in ise 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

 

İstanbul Adalet Sarayı’ndaki İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma içinArda Turan, avukatı Şeref Dede ile adliyeye geldi. Berkay da eşi Özlem Şahin ile adliyeye geldi. Duruşma saat 10.00 sıralarında başladı.

Duruşmada Arda Turan’ın avukatları duruşmanın içeriğinin yasaklanması talebinde bulundu. Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin ise bu talebin reddini talep etti. Mahkeme Arda Turan’ın talebini reddederek savunmasını sordu.

Mahkeme 19 Haziran’a ertelendi.

12 YIL 6 AY HAPİS CEZASI İSTENDİ

İddianamede, Arda Turan hakkında “Cinsel taciz”, “Kasten yaralama”, “Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme”, “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar, Berkay Şahin hakkında ise “Hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. İLGİLİ HABERLER