Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Topladığı 50 kilogram eti, yaban hayvanları için doğaya bıraktı7.3.2019 14:51:47
Kargalar için doğaya ceviz bırakmasının ardından topladığı yaklaşık 50 kilo eti, kış mevsiminde zor durumda olan yaban hayvanları için doğaya bıraktı.

Erzincan'ın Çağlayan Beldesi'nde yaşayan Murat Aydemir, Şubat ayında 10 teneke cevizi kargalar için Pülümür Vadisi'ndeki farklı noktalara bırakmıştı. Aydemir bu kez de marketlerden arta kalan ve doğaseverlerden topladığı yaklaşık 50 kilogram eti, yaban hayvanları için Erzincan merkeze bağlı Tatlısu Köyü'ndeki farklı alanlara bıraktı.

Kargalar için doğaya ceviz bırakmasının ardından doğaseverlerden olumlu tepkiler aldığını söyleyen Murat Aydemir, "Bizimle iletişime geçen marketler ile doğaseverler arta kalan etleri yaban hayvanları için verebileceklerini söyledi. Biz de topladığımız yaklaşık 50 kilo eti,  Kış mevsiminde zor durumda olan yaban hayvanları için doğaya bıraktık" dedi.

Et bıraktıkları noktaların yaban hayatı bakımından zengin olduğunu ifade eden Aydemir, bundan sonra da yaban hayvanlarını destekleme çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.İLGİLİ HABERLER