Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

92 yaşındaki kadın ile 15 günlük bebek virüsü yendi13.4.2020 19:33:49
Çanakkale'de 92 yaşındaki kadın ile Bingöl'de 15 günlük bebek tedavilerinin ardından bugün alkışlarla taburcu edildi.

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Çalköy köyünde yaşayan 92 yaşındaki Bahriye Kaya, 31 Mart’ta pandemi hastanesi olarak hizmet veren Çan Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan Kaya’nın korona virüsü testleri pozitif çıktı. Kaya, yoğun bakım servisinde 9 gün süren tedavisinin ardından, 5 gün de normal serviste tedavi gördü.

Tedaviye olumlu yanıt veren Kaya, sağlığına kavuşması üzerine taburcu edildi. Acil servisten, sağlık çalışanlarının alkışları arasında sedyeyle çıkarılan yaşlı kadın ambulansa alınarak evine götürüldü.

BİNGÖL’ÜN EN KÜÇÜK HASTASI TABURCU EDİLDİ

Bingöl’de, bir yakınında korona virüsü tespit edilen Z.E, doğum yapmak için Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne başvurdu. Başarılı bir şekilde doğum yaptırılan kadının virüs testi negatif, bebeğininki ise pozitif çıktı.

Henüz adı bile konmadan tedaviye alınan bebek, 15 günün ardından hastane personellerinin alkışları arasında taburcu edildi. Bu arada tedavisi tamamlanan bebek ve annesinin karantina süreçlerinin, evlerinde 14 gün daha devam edeceği belirtildi.İLGİLİ HABERLER