Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yerel Yönetimler

CHP'li belediyeden referandum5.11.2017 16:50:10
Avcılar Merkez Mahallesi’nde uzun süredir çarşamba günleri kurulan semt pazarının taşınması yönündeki tartışmalar sonunda belediye referandum kararı aldı. Mahalle sakinleri kurulan sandıklarda pazarın akıbetini belirlemek için oy kullandı.

Ambarlı İlkokulunda referandum için kurulan 6 sandıkta mahallede ikamet eden 25 bin vatandaş ve bin 300 esnaf bugün pazarın taşınıp taşınmayacağını belirlemek için oy kullandı.

Avcılar Belediyesi pazarın kaldırılıp kaldırılmaması ile ilgili referanduma kadar gelen süreç hakkında da resmi sitesinden açıklama yaptı. Siteden yapılan açıklamada pazarın kalkmasını ve kalkmamasını isteyen iki kesimin de mevcut olduğu belirtildi. Vatandaşların şikayetlerine de yer verilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ahmet Taner Kışlalı Caddesi ile bu cadde üzerindeki Pınar, Demir ve Beril Sokak’ta oturanlar ve iş yeri sahiplerinin çarşamba günü kurulan gürültüye neden olan semt pazarının kaldırılması yönündeki talepler mevcuttur. Diğer taraftan pazarın kurulduğu cadde üzerinde ikamet eden vatandaşların acil durumlarda, itfaiye ve ambulansın müdahalede bulunamadığı, vatandaşların araç parklarında yaşadığı sorunlar, pazarcı esnafının gürültüsü, öğrencilerin servis hizmeti alamaması ve soğuk hava koşullarına maruz kalmalarının göz önünde bulundurulması, ayrıca teknik hizmet veren personelin meskun mahalde ikamet eden vatandaşlara hizmet verememesi, hırsızlık olaylarının pazarın kurulduğu günde artış göstermesi gibi durumlar beyan edilmiştir. Vatandaşlarımızdan gelen bu talepler doğrultusunda pazarın bulunduğu yerden kaldırılması istenmektedir. Görüşünüzü bildirmek için Pazar günü saat 09.00 - 17.00 arasında Ambarlı İlkokulunda yapılacak olan Merkez Çarşamba Pazarının taşınmasına yönelik ‘Halk oylaması’na katılmanız önemle rica olunur.”

 İLGİLİ HABERLER