Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yerel Yönetimler

Avcılar’da çocuklar ve gençler için ' Uçan Kütüphane'7.11.2017 12:16:52
Yuva Derneği ile Avcılar Kaymakamlığı koordinasyonu, Avcılar Belediye Başkanlığı ortaklığı ve Alman Kültür Merkezi'nin (Goethe-Institut İstanbul) desteğiyle hayata geçen Uçan Kütüphane'nin yeni istasyonu, Avcılar'da hizmet vermeye başladı.

Uçan Kütüphane’nin açılışı Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Yuva Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Vardar ve Avcılar halkının geniş katılımı ile gerçekleşti.

 

 

Sosyal uyum temelli çalışmalar yürüterek, göçmen ve geçici koruma altındaki Suriyeliler de dahil tüm o bölgede yaşayan 7-14 yaş arası çocukların ve 18-27 yaş arası gençlerin yaşam becerilerini güçlendirmeyi hedefleyen Uçan Kütüphane, Avcılar bölgesinde yaşayan çocuk ve gençlere, uzman eğitmenler ve gönüllüler tarafından haftada 5 gün boyunca hizmet sunacak. Kütüphane, Salıdan Cumartesiye kadar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek.

Proje kapsamında 13 atölye çalışması bulunuyor. Bu çalışmalar; Düşün-Tasarla-Üret, Kaşifler Laboratuvarı, Drama Kumbarası, Adım Adım Dans, Kitap ile Sohbet, Sinema ile Sohbet, Renklerle Yolculuk, Sosyal Sirk ile Kırmızı Burunlar, Adım Adım Okuma Yazma, Parmaklar ve Kuklalar Buluşuyor, Pişiriyoruz Öyleyse Yeriz.

Açılış töreninde konuşan Yuva Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Vardar;“Uçan Kütüphane’nin Sultanbeyli’den sonra İstanbul’un Avcılar ilçesinde de açılması ve hem çocuklar hem de gençlerle buluşmasından dolayı son derece mutluyuz. Bu kütüphanenin hayata geçmesi için desteklerini esirgemeyen Avcılar Belediyesi, Avcılar Kaymakamlığı ve Alman Kültür Merkezi başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Umarız, Uçan Kütüphane’ler her ile yayılır, çocuklar ve gençlerin yaşam becerilerini güçlendirecek bir çatı olur. Uçan Kütüphane bir sene boyunca Avcılar Yeşilkent parkında, semt çocuklarına ve gençlerine hizmet verecek.Bu sayede semtte okullaşmanın da artmasını amaçlıyoruz. Çocukların ve gençlerin okul dışındaki zamanını daha kaliteli geçirmesi için hizmet verecek olan Uçan Kütüphane’de kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yanı sıra çeşitli oyunlarla çocukların sosyalleşmelerine de destek olunacak. Şimdiden tüm Avcılar ilçesine hayırlı, uğurlu olmasını dileriz.” dedi.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER