Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Çin’den Türkiye’ye medya çıkarması…8.5.2017 22:27:50
Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki medya örgütlerinin yöneticileri Çin ‘in “Bir Kuşak Bir Yol” vizyonu çerçevesinde kalabalık bir gazeteciler topluluğu ile Türkiye’de temaslarda bulundular.

Çinli ekip, aralarında Yön Radyo ile Basın Yayın ve Enformasyon İstanbul İl Müdürlüğü’nün de bulunduğu bir çok kurumu ziyaret etti.

Tüm Çin Gazeteciler Birliği Başkanı Wang Dongmei,  beraberinde, Halkın Günlüğü Medya Teknolojileri Genel Müdürü  Ye Zhenzhen, Pekin Yeni Medya Grup Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Jiang Hu, Shenzhen Yayın Film TV Grup Başkanı Yue Cuanjiang, Tüm Çin Gazeteciler Birliği Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı Ma Yuan, Heilongjiang  Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Qi Nilian ile birlikte Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç, Yön Radyo Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Emiroğlu ve Yön Radyo Genel Müdürü Ulaş Can ile görüştüler.

Görüşmede iki ülke medya kurumlarının ve medya mensuplarının örgütlülüğü, yeni medya ve medya teknolojileri alanındaki gelişmeler  ele alındı.

 Çinli medya örgütlerinin temsilcileri daha sonra Basın Yayın ve Enformasyon İstanbul İl Müdürü Necmettin Altuntaş’ı ziyaret ettiler.

Ziyaretlere eşlik eden Çinli gazeteciler ise “Bir Kuşak Bir Yol” çerçevesinde Türkiye ile Çin arasındaki projelere dair haber ve röportajlar yaptılar.

İLGİLİ HABERLER