Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu ile türküler üzerine…12.5.2017 15:37:23
Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 16 yıl aradan sonra “Bilinmeyenle Karşılaşmak “ adlı yeni albümle sevenleriyle buluştu.

Oğur ve Demircioğlu, yeni albümden sonra ilk radyo programına Yön Radyo’da katıldılar. Beyhan Aksoy’un stüdyo konuğu olan usta sanatçıların keyifli sohbetine yeni albümden türküler eşlik etti.

Albümün adı neden, “Bilinmeyenle Karşılaşmak “? Bu soruyu Erkan Oğur şöyle yanıtladı:

Albümün ismi hayatı tarif eden bir düşünce.  Her anımız bilinmez bir biçimde üzerimize geliyor ya da biz ona doğru gidiyoruz. Sadece tahmin edebiliyorsunuz, tasarım yapabiliyorsunuz, plan yapabiliyoruz. Ne olacağını kimse tam olarak bilmiyor. Aslında gerçeğin kendisi, bilinmeyenle karşılaşmak.

Aynı zamanda müzik de öyle. Ben müzik seslerini  dünyanın neresinde olursa olsun hep bir bilinmeyen olarak algılıyorum. Onlar beni her zaman hayrete düşürür. Bu isimin manasının içeresinde azıcık da tasavvufi bir eğilim de var.

Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu’nun seslerinin yanısıra kişilikleri de  son derece uyumlu…Peki nasıl tanıştılar, birlikte türkü söylemeye ne zaman karar verdiler ?

İsmail Hakkı Demircioğlu:

1980 yılında ben Rize’den yeni gelmiştim. Okula kayıt oldum. O sırada Erkan da Almanya’dan dönmüştü. İşte okulda, tesadüfen aynı sınıfa düşmüştük. Tanışmamız böyle oldu.

Okul yıllarında albüm yapma meselesini düşünmemiştik. Ama okulda da,  okul bittikten sonra da hep bir araya geldiğimizde birlikte çalıp söyledik. Sonra  90’ların başı… Erkan Amerika’ya gitti, ben Rize’ye çay toplamaya… İşsiz güçsüz kaldığımız yıllardı. O sırada Volkan Konak’tan bana bir albüm teklifi geldi. Albüm yapma işine gireceklerdi. Erkan ile birlikte benim için albüm yapmak için görüşmeye gittik ama stüdyo kurma işleri filan uzun sürdü. Biz de bu arada bir şekilde Hasan Saltık ile tanıştık. Nasıl bir repertuar olacak derken o sırada Erkan da türkü mırıldanmaya başladı. Baslı tizli bir şeyler oldu. Böylece birlikte albüm yapma fikri oluştu.İLGİLİ HABERLER