Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Yön Radyo’ya “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü”27.1.2018 13:56:04
Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), ‘nın 2017 “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü” 'adalet yürüyüşçüleri ve ‘adalet nöbetçileri’ne verildi.

DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu, İHD İstanbul Şube Başkanı  Av. Gülseren Yoleri,  Prof. Dr. Taner Timur, sanatçı  Nejat Yavaşoğulları, gazeteciler Erdem Gül ve Kadri Gürsel, SODEV Onursal Başkanı Ercan Karakaş ile SODEV Başkanı A.Babür Atila'dan oluşan jüri üyeleri “2017 SODEV İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü”nü, ortak paydası adalet olan, bu talebinde kararlı, sivil, kitlesel “iki farklı” eylemin katılımcılarına vermeyi kararlaştırdı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran 2017’de Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü baştan sona takip eden ve yürüyüş güzergahından gün gün canlı yayınlarla yürüyüşü dinleyicilerine aktaran Yön Radyo da ödüle değer görüldü.

Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan törende Yön Radyo adına ödülü Yönetim  Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç aldı. 

Kılınç’a ödülü DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu takdim etti.

Yön Radyo ile birlikte aralarında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Kamu İşçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Barosu, İstanbul Tabip Odası, (İTO)  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Konseyi’nin de bulunduğu bir çok kurum ve kuruluş SODEV, 2017 “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü” nün sahibi oldu.

 İLGİLİ HABERLER