Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

CHP’li gençlerde “Yüksel Abi” heyecanı…23.5.2018 15:33:01
Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç’ın CHP İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı olması CHP’li gençler tarafından heyecanla karşılandı.


Yüksel Mansur Kılınç, 30 yıldır CHP Beyoğlu İlçe Örgütü’nün aktif bir üyesi olarak siyaset yapıyor. 1989  yılında 28 yaşında Beyoğlu İlçe Başkanlığı yapan  Yüksel Mansur Kılınç, siyasi ve kültürel çalışmalarında gençlere özel önem vermesiyle biliniyor.

Gençlerin, “ içimizden biri” “Yüksel Abi” olarak gördüğü Yüksel Mansur Kılınç’ın İstanbul 2. Bölge 5. sıradan milletvekili adayı olmasıyla ilgili CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Üyelerinin görüşlerini aldık.

 

Burkay Düzce- CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı

Gençlik yıllarından itibaren tam bağımsız, sosyal ve hukuka dayalı bir ülke mücadelesi veren Yüksel Mansur Kılınç’ın adaylaşması, bugün aynı amaç doğrultusunda mücadele veren bizler için oldukça memnuniyet verici bir durumdur.

Aynı zamanda yönetim kurulu başkanı olduğu Yön Radyo’da sadece Türkiye’nin değil dünyanın farklı seslerini ve değerlerini yansıtması,  parlamentoda da aynı duruşu sergilemekten çekinmeyeceğinin göstergesidir

Atakan Taşbilek- CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı

Yüksel Mansur Kılınç, son 30 yıl içerisinde bölgemizden çıkan tek aday. 30 yıldır Beyoğlu gibi bir ilçe Cumhuriyet Halk Partisi listelerinde milletvekili çıkartamıyor. Bugün biz bunun sevincini yaşıyoruz. Gençlik Kolları, Kadın Kolları, hep beraber bir olup “Yüksel Abi”yi İstanbul’da ikinci bölgede beşinci sıraya taşımanın mutluluğu içerisindeyiz.

Sayın Atıcı- CHP Sultangazi Gençlik Kolları Başkanı

Yüksel Mansur Kılınç,  adaylığına en çok sevindiğim kişidir çünkü tabanı unutmayan, tabanın sesi olan bir abimizdir.  Dün ne ise yarın da o olacağına inandığım kişidir. Bütün Sultangazi gençlik yönetimimiz ile birlikte omuz omuza mücadeleye hazırız.

Hak ettiği bir adaylık, yolu, yolumuz açık olsun.

Doğa Kıroğlu – CHP Beşiktaş Gençlik Kolları Başkanı

Yüksel Mansur Kılınç 2. bölgede sokağa çıkınca temas halinde olabileceğimiz isimlerden. Şu an bile ihtiyaç anında ulaşabileceğimiz bir isim fakat vekil kimliğiyle gönül rahatlığıyla ulaşmakta sorun yaşamayacağımızı söyleyebilirim. 2. Bölge’de siyaset yapan bir genç olarak Yüksel Mansur Kılınç gibi isimlerin bölgemizde halk üzerinde de olumlu anlamda etki edeceği düşüncesindeyim.

Ahmet Yıldırım- İstanbul Gençlik Kolları, 2. Bölge’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı

Yüksel ağabeyimizin, ikinci bölgeden, seçilebilir bir sırada aday olması hepimize gurur verdi. Benim asıl siyaset merkezim Beyoğlu. Kendi ilçemizden birebir dokunabildiğimiz, birebir temas halinde olduğumuz bir büyüğümüzün mecliste girmesini gençler adına ileriye yönelik çok olumlu bir adım olarak görüyorum. “Yüksel Abi”nin adaylığı gençlerin parti içerisinde ileriye dönük “ne yapabiliriz”e çok güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. İstanbul Beyoğlu gençleri olarak diğer tüm adaylarımızın  olduğu gibi, “Yüksel Abi”nin de her koşulda yanında olacağımızı bildiriyorum.

Bilgin Köksal- İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı

Aday olduğundan beri içimizde gerçekten çok büyük bir heyecan var. Sonuçta tanıdığımız, bildiğimiz, her zaman diyalogda olduğumuz, konuştuğumuz bir ağabeyimiz. Kaliteli insanların aday olması gençlik örgütleri olarak bizleri çok mutlu etmiştir.

Gençlere yön veren çalışmaları, sohbetleri ve kişiliği ile her zaman bize rol model olmuştur.

Gerçekten çok iyi ve çok güzel bir ağabeyimizdir. Aday olduğuna gerçekten çok sevindik. Çok mutluyuz.

Gökhan Ardıç- CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Saymanı

Ben Sultangazi ilçesinde yaşıyorum. İkinci bölgede. Yüksel Mansur Kılınç’ın hak ettiği sıradan aday olması bizlere mutluluk verdi. Yön Radyo’da yıllardır hem yurtiçi hem yurt dışında bizi anlatan birinin milletvekili olarak meclise girecek olması bize umut verdi, mutluluk verdi. Eminiz ki milletvekili olmadan önce halkla iç içe olduğu gibi milletvekili olduktan sonra da mutlaka bölgemizin siyasetinde halka yardımcı olacaktır.

Sercan Kurt- CHP Beyoğlu Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı

Öncelikle Yüksel Abi’yi tebrik ediyorum. İstanbul ikinci bölgeden, beşinci sıradan milletvekili adayı olduğu için ve bizim mahallemizden çıkmış olmasından dolayı ayrıca gurur ve onur duyuyoruz. Hem mahalleli kimliğimizle hem de partili kimliğimizle gençler olarak mahallemizden çıkan Yüksel Mansur Kılınç’ın sonuna  kadar arkasındayız.

 

Yön HaberİLGİLİ HABERLER