Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

'Türkiye Medyası ve Düşünce Kuruluşları Heyeti'nin Çin temasları...23.5.2018 16:31:04
Türkiye'den medya, üniversite ve düşünce kuruluşlarından temsilcilerden oluşan heyetin Çin temasları tamamlandı.

Aralarında medya, üniversite ve düşünce  kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu 'Türkiye Medya ve Düşünce Kuruluşları Heyeti'nin Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki gezi ve görüşmeleri tamamlandı.  

Yön Radyo'dan Murat Taylan ile Hasan Kılınç'ın da yer aldığı heyet bir yandan Çin'in tarihi, turistik ve kültürel mekanlarını gezerken diğer yandan Çin Kamu Kurumlarına ziyaretler gerçekleştirip görüş alış verişinde  bulundu.

Bir hafta sürecek Çin programının ilk günü Çin Kamu Diplomasisi Derneği'ni ziyaret eden heyet daha sonra Pekin'deki camiyi gezdi.

Heyet, Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Asya -Afrika Masası yetkilileriyle Çin-Türkiye ilişkileri üzerine görüş alışverişinde bulunduktan sonra Pekin Operası'nda bir temsili izledi. 

 

Heyetin Pekin programı Çin Uluslararası Radyosu'(CRI) ziyareti ile devam etti. CRI ziyaretinde medya alanında yapılan ve yapılabilecek işbirlikleri konuşuldu. Çin özel önem verdiği Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde medyanın rolü değerlendirildi. 

Çin'in tarihi mekanlarından Yasak Kent'e düzenlenen geziden sonra geleneksel Çin tıbbının önde gelen temsilcilerinin katıldığı ve geleneksel Çin tıbbı uygulamalarının anlatıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. İpek Yolu projesinin ekonomik ve kültürel buluşmaları gerçekleştirmesinin yanısına dünyanın daha sağlıklı bir yer olması yönünde oynayacağı rol değerlendirildi. 

İLGİLİ HABERLER