Bahçeli’nin CHP’ye yönelik açıklamalarına Faik Öztrak’tan yanıt

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Devlet Bahçeli'nin CHP'ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

Bunlara da bakabilirsiniz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki göstererek, “HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir” demiş, Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bay Kemal ve İttifakları” belgeselinin ilk bölümünde “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz.” sözleri, temelsiz Sezai’nin de bu çürük sözlere cevaben “demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır” mesajı kimin kimlerle beraber olduğunun itirafı ve ispatı niteliğindedir” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öztrak, ”Milletimiz, Bahçeli’nin kendi koltuğunu korumak için “Öcalan, HDP ’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” diyerek terörist başının sözcülüğüne soyunduğunu, terörist başına alkış tuttuğunu unutmadı” diye yazdı.

Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

”1) Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ülkenin yazgısında tek yetki ve güç sahibi olan Büyük Millet Meclisi, bu ülkenin düzeni için, iç ve dış güvenliğini sağlamak ve korumak için en büyük güvencedir” diyor.

2) Ve cümlesinin devamında “Büyük milli sorunlar şimdiye kadar ancak Büyük Millet Meclisi’nde çözümlendi. Gelecekte de yalnız oradan kesin önlemler sağlanabilecektir” diyerek, TBMM’ye olan güvenini açıkça gösteriyor.

3) Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 Kasım 1930 tarihinde yaptığı bu konuşma CHP’nin siyasetine yön veren temel anlayışı özetler. TBMM tüm meselelerin görüşülüp, tartışılacağı yegâne adrestir.

4) Milletimiz, Bahçeli’nin kendi koltuğunu korumak için “Öcalan, HDP ’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” diyerek terörist başının sözcülüğüne soyunduğunu, terörist başına alkış tuttuğunu unutmadı.

5) Bahçeli’nin bugünkü adap, edepten yoksun hezeyanı, meşum ellerin denetimine girerek kökünden ve kimliğinden tehlikeli biçimde kopuşunu saklayamaz.

6) Partisinde koltuğunu kaptırmamak için, göz göre göre Türkiye’yi uçurumdan yuvarlayanların, genlerinde Kuvayı Milliye ve Müdafaai Hukuk olan Cumhuriyet Halk Partisine verebilecekleri bir vatanperverlik dersi yoktur.”

 

İlgili İçerik

Sonraki İçerik

Gündem

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist